top of page
  • תמונת הסופר/תיוסי אדרי

האם הלייקרס צריכים להעביר את לברון בטרייד?

עודכן: 14 במרץ 2019

לברון...טרייד?!?!

הכישלון המסתמן של ה-ל.א לייקרס להעפיל לפלייאוף בעונה הראשונה של לברון ג'יימס הוא הנושא החם ב-NBA בשבועיים האחרונים. בפעם האחרונה שלברון לא העפיל לפלייאוף האייפון לא היה קיים, דונלד טראמפ היה כוכב ריאליטי ואף אחד מאיתנו לא ידע מי הן הקרדישיאנס. הפציעה שהשביתה את לברון לכמעט חודש שיבשה ללייקרס את התוכניות וגרמה לאיבוד המומנטום החיובי שהיה נדמה שהם הולכים וצוברים עם התקדמות העונה. יחד עם הפציעה הגיעה גם סאגת בקשת הטרייד של אנתוני דיוויס, שבתמורה לשירותיו הציעו הלייקרס בערך כל שחקן ברוסטר שלהם. הטרייד לא יצא לפועל בסוף ובצדק מבחינת ניו אורלינס קבוצתו הנוכחית של דיוויס, אבל עצם הדיבורים על הוויתור על כל הגרעין הצעיר של הלייקרס שמורכב מלונזו בול, ברנדון אינגרם וקייל קוזמה, בתמורה לדיוויס, עשה שמות בחדר ההלבשה של הקבוצה. הסערה שהיא לברון ג'יימס הותירה את חותמה גם בלייקרס, אבל כרגע מכל הסיבות הלא נכונות.


ההנהלה של הלייקרס בראשות מג'יק ג'ונסון וה-GM רוב פלינקה עשתה עבודה די גרועה הקיץ, חייבים להודות. הרעיון של לאסוף כל מיני שחקנים ותיקים כמו ראג'ון רונדו וג'בייל מגי ולהחתים אותם על חוזים לשנה אחת כדי לפנות מקום בתקרת השכר לשוק השחקנים החופשיים בשנה הבאה הוא רעיון טוב על הנייר, אם לא לוקחים בחשבון שלברון כבר בן 35 ושאין לו זמן לבזבז. כמו כן, כשבוחנים את שוק השחקנים החופשיים, נראה שאף אחד מהסופרסטארים הפנויים לא שש לחבור ללברון. קוואי לנארד וקווין דוראנט רוצים להיות הכוכבים הראשיים בהצגה וג'ימי באטלר שמסתמן כטיפוס די מעצבן, לא עושה רושם של אחד ששווה את הכסף. גם קליי תומפסון הוא אופציה אפשרית, אבל עושה רושם שהוא יחשוב פעמיים לאור ההתפתחות של העונה הזו. אנתוני דיוויס שכן רוצה לבוא יהיה שחקן חופשי רק ב-2021 והלייקרס כבר נתנו את ההצעה הכי טובה שיכלו עליו. אם כן, עולה השאלה שעד העונה הזו נדמתה כשאלה מופרכת לחלוטין: האם הלייקרס, שרק לפני מספר חודשים החתימו את אחד השחקנים הגדולים בכל הזמנים, צריכים להעביר אותו בטרייד?הרעיון של להעביר את לברון בטרייד נשמע מופרך, אבל האם הוא באמת כזה מופרך מבחינת הלייקרס? למעשה, הלייקרס נמצאים במצב די סבוך: כל עונה שחולפת מבלי שהם מעמידים סגל הראוי ללברון ולרצון שלו להתמודד כל עונה על אליפות, היא בזבוז זמן יקר של מה שנותר מקריירת המשחק המפוארת של לברון. מצד שני, לא נראה שהם יצליחו למשוך סופרסטארים סוג א' ששווה להתחייב אליהם בחוזה יקר וארוך טווח. מצדדי הרעיון של להעביר את לברון חושבים שיהיה נכון לקבל עבורו חבילת בחירות דראפט רצינית ולהמשיך לבנות סביב הגרעין הצעיר שלהם. מה שהם לא לוקחים בחשבון הוא את רמת הכישרון של הגרעין אינגרם-בול-קוזמה. האם הם באמת כאלו טובים שאפשר למשכן את העתיד של הלייקרס בידיהם? אינגרם לא ממש מתפתח למפלצת שחשבו, קוזמה הוא סקורר לא רע אבל לא אחד שיהיה אי פעם אולסטאר, ולונזו הוא שחקן שצריך שחקנים מתאימים סביבו כדי לפרוח. בנוסף, הלייקרס זה לא בדיוק פרנצ'ייז שמוכן ללכת לשנים של בנייה מחדש, אלא כזה שרוצה הצלחה מידית שנסמכת על כוח המשיכה של ל.א בתור יעד נחשק למגורים וגם על ההילה של הלייקרס כמועדון מעוטר.


נראה כי הדבר הבטוח לעשות מבחינת מג'יק ופלינקה הוא להשאיר את לברון ולנסות לראות בקיץ איך הם בכל זאת מצליחים להנחית סופרסטאר. הבעיה באסטרטגיה הזו היא שהם יצטרכו להתמודד עם הצדדים הפחות נעימים של האישיות של לברון: השימוש במקורבים ובתקשורת בכדי להפעיל לחץ על ראשי המועדון להחתים שחקנים שהוא רוצה במשכורות לא הגיוניות (ראו ערך דיון תומפסון וג'יי אר סמית) והתנהגות הפאסיב- אגרסיב שלו כשהוא לא מקבל את רצונו, זאת בנוסף למירמור המתמשך מצד הגרעין הצעיר שחש נבגד על ידי לברון. הניחוש שלי הוא שלברון כמובן יישאר. קשה לי לראות את מג'יק, שלא ידוע כמהפכן גדול מבחינה ניהולית, מעביר בטרייד את השחקן הכי גדול מאז ג'ורדן. בנוסף, כשמדברים על לברון צריך לזכור גם את השיקול הכלכלי ואת היותו בעצם תאגיד שמגלגל מיליונים עבור עצמו ועבור המועדון שלו. ויתור על לברון הוא גם ויתור על המותג שלו ועל המיתוג של הלייקרס כמועדון של השחקנים הגדולים, לפחות באופן זמני.


יש עוד משהו שחשוב שיאמר: הלייקרס ולברון לא הרגיש לי טבעי מההתחלה, כמו מעין הדבקה מלאכותית. גם אם יצליח להביא אליפות ל-ל.א, לדעתי לברון לא ייחשב בעיני אוהדי הלייקרס כ"לייקר אמיתי". האדישות הכללית שהופגנה כלפיו במשחק הביתי בעת שעבר בטבלת הקלעים את ג'ורדן מצביעה גם על האכזבה הגדולה מהעונה הזו, אך גם על החשדנות שבה עדיין מתקבל לברון בעיר. אם הכשלונות יימשכו ייתכן מאוד שגם גדולי התומכים בו מקרב האוהדים יאבדו סבלנות. עם זאת, העברתו בטרייד עדיין נראית כרעיון מופרך ולא מציאותי, אך אם בקיץ לא יצליחו להנחית סופרסטאר נוסף ותחילת העונה הבאה תהיה כושלת כזו הנוכחית, נראה כי הרעיון הזה יתחיל לצבור עוד ועוד תומכים.

צפו להתפתחויות, יהיה מעניין...
97 צפיות0 תגובות

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page